צנצנת זכוכית

מהן צנצנות זכוכית?

צנצנות זכוכית הן מיכלים העשויים מזכוכית המשמשים לאחסון ושימור מזון. הם משמשים לעתים קרובות לשימורים ושימור ירקות, פירות, ריבות, רטבים, חומצים ותבלינים אחרים.

צנצנות זכוכית קיימות מאז המאה ה-19. על צנצנת הזכוכית הראשונה רשמה פטנט בשנת 1858 על ידי ג'ון ל. מייסון שהגה את הרעיון של מיכל סגור הרמטית לשימור מזון לאחר שראה את אשתו מכינה רסק תפוחים בתוך חרס שהיה מזוגג מבפנים. ההמצאה של מייסון נקראה "צנצנת הפטנטים של מייסון".

בשנת 1879 גילה ארווין וואסי שהוספת תחמוצת עופרת לתערובת הזכוכית מגבירה את עמידותה בפני שבירה במהלך השריפה. תגלית זו אפשרה ליצרנים לייצר צנצנות עם קירות דקים יותר שניתן לאטום בצורה הדוקה יותר מאי פעם.

עד היום ישנם סוגים רבים ושונים של צנצנות זכוכית המשרתות מטרות שונות:

 

4 טיפים מעשיים לניקוי אביב בצנצנת זכוכית

האביב כבר כאן, ועם העונה החדשה הזו מגיע הצורך בניקוי אביב. בזמן שאתם מנקים את הבית, חשוב לזכור שניתן למחזר פריטים מסוימים או לעשות בהם שימוש חוזר.

להלן ארבעה טיפים שיעזרו לך להתחיל:

1) הסר את הארונות והמגירות שלך על ידי הקדשת 10 דקות בכל יום כדי למיין את מה שיש לך.

2) ערכו תוכנית לאיזה פריטים הולכים לאן. למשל, ייעדו אזור אחד בבית כמקום למיחזור ואזור אחר בבית כמקום לתרומת בגדים.

3) קומפוסט שאריות מזון במטבח שלך, במקום לזרוק אותם לפח. זה יעזור להפחית את הפסולת ולעודד הרגלי חיים בריאים!

4) השתמשו בצנצנות זכוכית לאחסון שאריות מזון או כל דבר אחר שתרצו להרחיק מהעין עד לפעם הבאה!

6 דרכים יצירתיות לקשט בצנצנת זכוכית

צנצנת זכוכית היא אחד הפריטים המגוונים ביותר שתוכלו לקבל בביתכם. אתה יכול להשתמש בו לאחסון כל דבר, מעוגיות ועד אורז. זה גם פריט נהדר למטרות קישוט. הדבר הטוב ביותר בשימוש בצנצנת זכוכית לקישוט הוא שאתה יכול להשתמש בה כדי ליצור מגוון של מראות שונים מבלי להוציא יותר מדי כסף.

1) מקשטים את הצנצנת בסרט ואז שמים בתוכה כמה פרחים:

זו ללא ספק הדרך הקלה ביותר לקשט צנצנת זכוכית. כל מה שאתה צריך לעשות הוא לקנות כמה פרחים ואז לקשור אותם עם סרט לפני שמכניסים אותם לצנצנת. זה יעניק לחלל הבית או המשרד קצת צבע וחיים, שיהיו נהדרים אם אתם מחפשים משהו פשוט וזול.

2) השתמש בצבע לוח גיר:

אם אתה רוצה להעלות את משחק הקישוט שלך, אז זה עשוי להיות משהו ששווה לשקול. אתה יכול לצבוע כל סוג של משטח עם צבע לוח גיר

פתרון 1 – חימום הצנצנות לפני האחסון

צנצנות זכוכית משמשות למגוון מטרות, אך השימוש הנפוץ ביותר הוא לאחסון מזון. הצנצנות משמשות גם לאחסון פריטים אחרים כגון פרחים יבשים וציוד יצירה. כאשר מאחסנים צנצנות זכוכית, חשוב לוודא שהן נקיות ויבשות לפני מילוי מזון או פריטים אחרים.

ניתן להשתמש בשיטת אמבט המים החמים כדי לעזור להסיר כל שאריות לחות מהצנצנת ולהבטיח שהיא נקייה. שיטה זו כוללת חימום הצנצנת במים חמים למשך חמש דקות לפני מילויה במזון או פריטים אחרים. החום יעזור להרוג את כל החיידקים בצנצנת ויוודא שבטוח לאחסן שם מזון.

 

 
מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים